Obsah fóra www.cbjilemnice.com www.cbjilemnice.com
Fórum spolku CBJILEMNICE

prográmek na nahrání programů z tv karty na hdd

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.cbjilemnice.com -> Počítačová technika - LINUX
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
pikec
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 8:43 pm    Předmět: prográmek na nahrání programů z tv karty na hdd Citovat Back to top

Zdravím! Prosím o radu který prográmek je nejjednoduší pro nahrání tv programů z tv karty na hdd. Používám SUSE 10.2 32bit prostředí KDE. Díky moc!

tomas_m

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 8:50 pm    Předmět: kaffeine Citovat Back to top

Zrovna vcera sem si nahral Navrat idiota v programu Kaffeine rovnou do mpeg a stacilo mi nato jedno klinuti mysi.Takze pokud se tyka me doporucil bych KAFFEINE Cool

mam,ale DVB-S kartu

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 9:27 pm    Předmět: Re: Citovat Back to top

Jak píše již Tomáš, pokud máš DVB-S nebo DVB-T kartu tak ti Kaffeine poslouží velmi dobře. Nepodporuje ale běžné analogové TV karty, v takovém případě mohu doporučit program MYTH TV, který najdeš například zde: http://www.mythtv.org

tomas_m

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 9:30 pm    Předmět: mythTV Citovat Back to top

nebo lze mythTV snadno stahnout pres Smart popripade Yast

jinak sem mel tu moznost mythTV videt (ne vsak pouzivat) a vypada vazne hezky!

pikec
Anonymní

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat Back to top

Zkusím mythtv mám totiž analog. Jinak jestli to Kaffeine je tak jednoduché, tak asi koupím novou kartu s DVB-T stejně ji časem budu muset koupit. Díky!!!

tomas_m

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 8:02 pm    Předmět: kaffeine Citovat Back to top

Ano opravdu je a ma i planovac, sice velmi jednoduchy,ale ma.

pikec
Anonymní

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 8:48 pm    Předmět: Citovat Back to top

Tak pro mě problém pomocí yast jsem instaloval balíček mythtv, ale jen ten ještě jich tam bylo kolem něho dost. A po instalaci jsem ho (program) nenašel a ani pomocí sputit, se nerozjede. Tak jsem instaloval vše co mě yast ukázal u mythtv, ale to samé. Ještě jsem stáhl to to mythtv-0*20*tar*bz2 , ale s tím vůbec nevím jak se zarába. Jsem takz. LAma prostě začátečník v Linuxu. Mohu požádat o pomoc a radu. Díky

admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 10:07 pm    Předmět: Re Citovat Back to top

Pomocí Yastu si nainstaluj kromě MythTV ještě MythTV frontend, MythTV backend a MythTV setup, dále ti musí v systému běžet mysql server a ten ti nesmí blokovat firewall. Program pak spustíš příkazem mythfrontend třeba z konzole

Anonymní

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 10:49 pm    Předmět: Citovat Back to top

Tak jsem o malinko pokročil díky za radu, už proběhlo nějaké nastavení, ale nakonec nic jak zjistím že mě běží mysql server?

admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 12:09 pm    Předmět: Re: Citovat Back to top

Mysql spustíš třeba příkazem: service mysql start z konzole,
to že ti beží pak ověř příkazem mysql.

Dále si musíš mythTV nejdříve nastavit příkazem mythtv-setup , kde nastavíš parametry karty a vstupů a naskenuješ kanály. Po nastavení příkazem mythbackend spustíš backend server, ten musí bežet. Dále použij příkaz mythfilldatabase pro uložení změn v konfiguraci. Nakonec příkazem mythfrontend spustíš už jen vlastní program....

Při konfiguraci pracuj jako root nebo použij příkaz su pro přepnutí uživatele.

admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 8:03 am    Předmět: Alternativa Citovat Back to top

Pokud chceš vyzkoušet ještě jednu alternativu k ovládání TV karty tak zkus program XAWTV. Více informací najdeš na http://linux.bytesex.org/xawtv/

pikec
Anonymní

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:46 pm    Předmět: Citovat Back to top

díky moc za rady! Na to druhé taky juknu.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.cbjilemnice.com -> Počítačová technika - LINUX Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: