Obsah fóra www.cbjilemnice.com www.cbjilemnice.com
Fórum spolku CBJILEMNICE

beryl - biela plocha

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.cbjilemnice.com -> Počítačová technika - LINUX
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
henry
Anonymní

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 8:32 pm    Předmět: beryl - biela plocha Citovat Back to top

zdravim,
uspesne som nainstaloval Beryl podla navodu na tomto webe a chvilku sa vytesoval... po zmeneni vzhladu okien cez beryl themes (tusim, ze tak sa to vola) a naslednom restarte sa mi zobrazila len cista biela plocha. rotacia medzi desktopmi funguje stale, dokonca logo berylu na neutralnej ploche je zobrazene v pohode. vie niekto pomoct?

tomas_m

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 9:09 pm    Předmět: bila plocha Citovat Back to top

Zdravim, no nekde sem se docet ze "Alternatively select from beryl-manager -> Advanced Beryl Options -> Rendering path -> Copy" tohle by mohlo pomoct,ale ty se do berylu asi ani nedostanes ze? Pak jedine konzolove prihlaseni a "beryl --use-copy" a pokud ani to nepomuze vymazat beryl z ./kde/autostart a zacit ladit znova Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
henry

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat Back to top

hmm, do berylu sa nemam sancu dostat, hned po doskakani salamandra:) mi to blikne do bielej. skusal som cez konzolu beryl --use-copy a vypisalo neco taketo>

Unable to open display
unable to open display "".

Beryl system compatibility check

unable to open display (null)
couldn't open display

myslis, ze to budem musiet mazat? Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
tomecek
Anonymní

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 5:05 am    Předmět: RE Citovat Back to top

Resil jsem stejny problem a nakonec se vyresil sam a dost divnym zpusobem. Pokud se mi tohle stalo, kombinaci ctrl+shift+backspace jsem se prihlasil jako root, kde beryl bezel naprosto v pohode. Pote zpet do users a vsechno makalo v pohode. Po restartu to samy.... Asi po tretim restartu mi fungoval beryl i pod userem, ale jak jsem toho docilil - jenom jsem se prepinal do roota a restarty. Pomoc to sice neni, ale jsem druhy, kdo timto spusobem rozchodil beryl...
PS: stoji to za to! Very Happy

henry

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 7:49 am    Předmět: mno, aj to je sposob :) Citovat Back to top

tomecek>
mno, aj to je sposob Smile

teraz sa opytam cisto trapnu otazku... ako sa prihlasim v konzole ako root? nie je root vlastne moje prihlasovaice meno, kedze som jediny uzivatel? napis mi, prosim, ako na to, nerad by som robil nanovo instalaciu...

vdaka Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 10:33 am    Předmět: Re: Citovat Back to top

Jako ROOT se zaloguješ tak, že v konzolovém přihlášení zadáš jako jméno root a dále zadáš tebou nastavené heslo. Pokud jsi již zalogován jako uživatel použij k přepnutí do účtu root k konzoli příkaz "su".

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
raktalos

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat Back to top

Zdravím.
Díky moc za rady, konečně jsem se aspoň dostal do rootu. Ale i když jsem zkoušel to přepínaní a restarty nepomohlo to. Co je pro mě ovšem nepochopitelné, že jsem v účtu root dal odstranit Beryl i se všemi závislostmi a stejně nic. Pokud se přepnu do svého uživatelské ho účtu tak zase bílo. To už mi dohlavy nejde.Prosím o radu. Už uvažuju o tom že smažu svůj uživatelský účet a udělám si nový, ale chtěl jsem to vyřešit efektněji a hlavně se něco o Linuxu naučit.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.cbjilemnice.com -> Počítačová technika - LINUX Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: